Varsavianistykę czas zacząć!

Kto czytał mój wpis o przejściu tunelem pod Wisłą? Właśnie wtedy po raz pierwszy zetknęłam się z Akademią Wiedzy o Mieście i charyzmatycznym, niezwykle sympatycznym dr Markiem Ostrowskim. Więcej na temat Akademii i Marka Ostrowskiego przeczytać możesz TUTAJ.

Wczoraj odbyła się inauguracja nowego semestru, na którą udałam się jako nowy narybek Akademii. Na jej początku Pan Marek otrzymał wyróżnienie Zasłużony dla Warszawy. Bardzo się z tego cieszę i gratuluję 🙂 Później mieliśmy wielką przyjemność uczestniczenia w pierwszym wykładzie:

Miasto jako stan umysłu i jego ekspresja/reprezentacja w fizycznym środowisku. Informacja obrazowa – jako platforma wiedzy o mieście. Podstawy sensorycznej percepcji środowiska. Kody językowe i modele poznania. Kiedy dokonuje się odkrycie naukowe.

Wykład był bardzo ciekawy i emocjonujący. Do domu wróciłam szczęśliwa, nie mogąc się doczekać kolejnych spotkań. Program jest nie tylko niezwykle interesujący, ale też często zaskakujący —> harmonogram zajęć. Nad całym tym przedsięwzięciem unosi się silny duch kreatywności czyli coś, co mnie zawsze niezwykle kręciło, choć na starość niestety od dawna tkwię w wielu schematach. Staram się jednak z nich wyrwać i czasem się to udaje, co jest cudownym doświadczeniem i Wam wszystkim życzę jego przeżycia 🙂

Po lewej dr Marek Ostrowski

6 thoughts on “Varsavianistykę czas zacząć!

  1. Zawsze jestem w niesłabnącym podziwie, jak w rzeczach, od których dla mnie "zieje nudą" Ty potrafisz zobaczyć ekscytujące wartości. Wszelkie sale wykładowe wywołują u mnie gęsią skórę(może to odruch przesytu), a Ty podchodzisz do tego z taką pasją. Podziw i szacun maleńka.

  2. Łapko kochana, byłam, widziałam i czułam TE emocje 🙂 Na prawdę szykuje się kawałek ciekawych zajęć 🙂 Pan Marek to charyzmatyczny, dowcipny i rozenergetyzowany człowiek pełen pasji. To mówię ja Jarząbek Wacław – trener drugiej ligi – Kinga z imienia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *